Kolumbarium w przyszłym roku?

Urząd Miasta Świdnik przymierza się do rozbudowy cmentarza komunalnego. Chodzi m.in. o budowę długo wyczekiwanego kolumbarium. Urzędnicy już ogłosili przetarg i prognozują, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to kolumbarium będzie gotowe w przyszłym roku.


Budowa kolumbarium na cmentarzu komunalnym w Świdniku to inwestycja z długą historią. Początkowo miała być częścią dużego projektu rozbudowy cmentarza. Od początku jednak pojawiał się problem z rozstrzygnięciem przetargu na tę inwestycję. Ostatecznie udało się, ale wykreślono z niej budowę kolumbarium. Urzędnicy zapewniali jednak, że pomysłu nie zamierzają porzucić.  W tegorocznym budżecie miasto znów zarezerwowało pieniądze na rozbudowę nekropolii przy ul. Wyszyńskiego, w tym budowę kolumbarium.
– Przetarg na to zadanie został już ogłoszony – tłumaczy Michał Piotrowicz, zastępca burmistrza odpowiedzialny za miejskie inwestycje. – Liczymy, że uda się wyłonić wykonawcę i szybko podpisać z nim umowę.
Przetarg zakłada także budowę alejek w nowej części cmentarza. Urzędnicy planują, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, inwestycja powinna być gotowa na początku przyszłego roku. W kolumbarium znajdzie się miejsce dla ponad 200 urn. (w)