Kompletnie zalany jechał po kolejne piwo

W niedzielę w miejscowości Zaburze (gmina Żółkiewka) policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę Poloneza. Okazało się, że kompletnie pijany 39-latek jechał kupić sobie kolejne piwo.


W niedzielę, 12 maja, po 19.00 w miejscowości Zaburze (gmina Żółkiewka) policjanci z posterunku w Żółkiewce zatrzymali do kontroli kierowcę Poloneza, którego styl jazdy wskazywał, że może być nietrzeźwy.

– Już chwilę po zatrzymaniu podejrzenia mundurowych potwierdziły się. Mężczyzna miał bełkotliwą mowę i czuć było od niego wyraźną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że 39-letni mieszkaniec gminy Żółkiewka wsiadł za kierownicę mając prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie – opowiada Piotr Wasilewski, rzecznik krasnostawskiej policji. W tym stanie razem z kolegą wybrał się na stację paliw po piwo.

Dodatkowo w trakcie kontroli okazało się, że nieodpowiedzialny 39-latek ma zakaz prowadzenia pojazdów, gdyż już wcześniej został przyłapany na jeździe na „podwójnym gazie”. Polonez, którym kierował mężczyzna trafił na policyjny parking, a mieszkaniec gminy Żółkiewka do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niestosowania się do zakazu sądowego. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here