Komunalnicy sprawili dzieciom radość

Puzzle, książki, kredki, malowanki, gry planszowe – to wszystko zebrali pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Chełmie i w ramach Mikołajek Prezenty trafiły do dzieci z oddziału pediatrii chełmskiego szpitala oraz miejskich przychodni przy ul. Wołyńskiej i Połanieckiej.

 

– Zbiórka darów została zorganizowana z inicjatywy pracowników naszej spółki – podkreśla Zbigniew Matuszczak, prezes MPGK. – Postanowiliśmy, że wszystkie zebrane zabawki, materiały papiernicze przekażemy na szczytny cel. Zdecydowaliśmy, że będzie to oddział dziecięcy szpitala i obie miejskie przychodnie lekarskie.
Kredki, puzzle, gry planszowe, malowanki, książki pracownicy MPGK, ubrani w stroje Mikołaja, 6 grudnia wręczyli dzieciom w szpitalu. Pokaźnych rozmiarów paczka trafiła też do Lecha Błazuckiego, dyrektora MSP ZOZ przy Wołyńskiej.
– Z pielęgniarką oddziałową szpitala ustaliliśmy, że zabawki zostaną na oddziale, tak, aby wszystkie dzieci mogły z nich korzystać, a nie tylko te, które są hospitalizowane – mówi prezes Matuszczak. – Dzieciaki początkowo były onieśmielone wizytą Mikołaja, ale szybko przełamały barierę i chętnie bawiły się, pozowały do zdjęć.
Pracownicy MPGK spisali się na medal. – Ilość zebranych darów zaskoczyła chyba nas wszystkich – podkreśla Zbigniew Matuszczak. – Podobne zbiórki w naszej spółce będą jeszcze organizowane. Cieszy fakt, że jako zespół zmierzamy we właściwym kierunku. (ptr)