Koncept na błonia

Pracownia Garden Koncept Architekci Krajobrazu wykona wielobranżową dokumentację nowego parku na błoniach pod Zamkiem Lubelskim. Umowa na opracowanie koncepcji, projektu budowlanego i wykonawczego będzie kosztować ratusz 60 tysięcy złotych.
– Wykonawca będzie miał dwa miesiące na opracowanie  koncepcji urbanistyczno-architektonicznej. W ciągu 6 miesięcy od daty zatwierdzenia koncepcji zaplanowane jest wykonanie  projektu budowlanego, a w ciągu 8 miesięcy – projektu wykonawczego. Odbędą się też dwie prezentacje publiczne projektu. Pierwsza na etapie koncepcyjnym, w celu zebrania opinii na temat sposobu zagospodarowania. Druga odbędzie się na etapie końcowym, celem opracowania projektu wykonawczego wskazanych rozwiązań – mówi Joanna Bobowska, z biura prasowego ratusza. Oznacza to, że w drugim kwartale 2017 roku miasto będzie mogło wyłonić wykonawcę, który wdroży w życie założenia architektów.
Przypomnijmy. Pracownia Garden Koncept Wojciech Januszczyk i Piotr Szkołut zajęła drugie miejsce w konkursie na najlepszą koncepcję nowych błoni, ale z racji fiaska negocjacji z autorami zwycięskiej koncepcji z Warszawy to lubelscy architekci otrzymali zlecenie.
Nowe błonia mają łączyć nowoczesne funkcje odpoczynku z historycznym sąsiedztwem, czyli Zamkiem Lubelskim skarpą Starego Miasta. Priorytet mają też tereny zielone, które osłonią park od ruchliwej al. Unii Lubelskiej. O stopniu wycinki drzew zadecyduje miejski konserwator zabytków. Ch