Koncert RE:AKTYWACJA!

10 czerwca odbył się tu zamknięty koncert, prezentujący środowisku kultury, świeżo oddaną po remoncie ACKiM Chatka Żaka. Przedstawiono również nowe linie programowe placówki.


To pierwsze tak duże wydarzenie w wyremontowanej Chatce Żaka. W koncercie wystąpiła po raz pierwszy Orkiestra Utalentowani Muzycznie Córki i Synowie. Zespół powstał w marcu tego roku i działa pod batutą jej założyciela dr. hab. Tomasza Momota. Ten nauczyciel akademicki jest równocześnie kuratorem linii programowej ‘Dźwięk’ w Chatce Żaka, znany między innymi ze współpracy z takimi wokalistami jak Beata Kozidrak, Kayah czy Paweł Kukiz.

– Nabór do zespołu przeprowadziłem z pomocą Natalii Wilk. Byliśmy pod wielkim wrażeniem, że zgłosiło się ponad 60 uczniów i studentów z lubelskich szkół i uczelni. Część z nich miała okazję już teraz zagrać ten koncert. Jestem dumny, że udało nam się w tak krótkim czasie przygotować tak wspaniałe wydarzenie – mówi jej założyciel i dyrygent.

Orkiestrze składającej się z uczniów i studentów towarzyszyli wokaliści – studenci i wykładowcy, reprezentacja chórów lubelskich, oraz tancerze z Akademii Musicalu Chatki Żaka i tancerze z Grupy Tanecznej Zmysł.

Nim zabrzmiał koncert, w części oficjalnej głos zabrali m.in.: prof. dr hab. Radosław Dobrowolski – rektor UMCS, Karol Rzepecki – doradca Ministra Edukacji i Nauki, Beata Stepaniuk-Kuśmierzak – zastępca prezydenta miasta ds. Kultury, Sportu i Partycypacji i prof. Rafał Wiśniewski – dyrektor Narodowego Centrum Kultury.

– Miło nam było gościć znamienite postaci ze świata kultury, nauki i polityki. Mogliśmy wreszcie pokazać talent naszych wyjątkowych artystów, którzy rozwijają się twórczo pod opieką kuratorów linii programowej ‘Dźwięk’. Ten koncert to dopiero początek działań naszych młodych artystów.

Zapraszamy do Chatki Żaka wszystkich kreatywnych studentów, którzy chcą się u nas rozwijać. Na pewno znajdziecie tu przestrzeń dla siebie – zachęcała widownię Izabela Pastuszko, dyrektor Akademickiego Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka, która podsumowała ostatni rok w tej instytucji i zapowiedziała nadchodzące projekty. MR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here