Koncert zamiast izolacji

10 października w chełmskim szpitalu obchodzono Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. W organizację zaangażowali się pracownicy oddziału psychiatrycznego oraz artyści z Chełmskiego Domy Kultury, poświęcając na to swój wolny czas.

Imprezę dla pacjentów oddziału psychiatrycznego zorganizowano dzięki pozyskaniu pieniędzy od sponsorów – firm Kaufland oraz Frupaks Fruit a także podczas aukcji prac pacjentów wykonanych w ramach Warsztatów Terapii Zajęciowej. Kameralny koncert zagrali Bogdan Depta oraz Piotr Sławiński z ChDK. A gośmi imprezy byli Michał Jedliński, dyrektor szpitala oraz Beata Żółkiewska, naczelna pielęgniarka i Dorota Stasiuk.

– Poprzez taką imprezę chcemy zwrócić uwagę społeczności na pacjentów, którzy wymagają specjalnej uwagi a przy okazji dać im coś więcej niż tylko pobyt w zamkniętym oddziale, lekarstwa i rozmowy z psychologami i psychiatrami. Nie chcemy, aby pobyt na oddziale równał się z izolacją – mówi Sylwia Raszczepkin, kierownik oddziału psychiatrycznego w chełmskim szpitalu. (bf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here