Kończą szacunki na Kusocińskiego

– W lokalnej prasie czytamy, że lada dzień ruszy budowa drogi, a wciąż nie znamy wycen naszych działek – denerwuję się mieszkańcy ulicy Kusocińskiego w Świdniku. Starostwo Powiatowe odpowiedzialne za wykup gruntów pod inwestycję zapewnia, że rzeczoznawcy zakończą swoją pracę lada dzień.


– W ostatnim „Nowym Tygodniu” czytamy, że miasto podpisało już umowę z firmą, która będzie budować ulicę Kusocińskiego i zaraz ta firma wkroczy na teren budowy. Wszystko fajnie, tylko że my wciąż nie wiemy, ile dostaniemy za odsprzedanie swoich działek potrzebnych na tę inwestycję. Ręce opadają. Ile można czekać? – pytają mieszkańcy i dodają, że martwią się, że budowa rozpocznie się, zanim zobaczą swoje odszkodowania.

Zarząd powiatu zapewnia, że wycena gruntów powoli dobiega końca. Rzeczoznawców jest tylko dwóch, czyli o jednego mniej niż powiat planował zatrudnić, a pracy mają niemało.

– Spływają do nas ostatnie operaty. Niektóre wymagają drobnych korekt, ale lada dzień mieszkańcy dowiedzą się, jakie odszkodowanie im się należy – tłumaczy Dariusz Kołodziejczyk, starosta świdnicki.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że średnia kwota za metr kwadratowy działki to ok. 85 zł. (w)