Koniec czekania pod chmurką

Świdniczanie, głównie ci starsi, niejednokrotnie na naszych łamach skarżyli się na brak wiat i ławek na przystankach autobusowych przy al. Lotników Polskich. Miasto w końcu wsłuchało się w ich głosy i szuka firmy, która je ustawi.


O tym, że brak ławek i zadaszeń na przystankach autobusowym wzdłuż al. Lotników Polskich daje się we znaki pasażerom i to nie tylko tym starszym, pisaliśmy kilkakrotnie.

– Często jeżdżę do centrum al. Lotników Polskich i widzę dzieciaki, które nie mają gdzie się schować przed wiatrem i deszczem. Zresztą inni pasażerowie również – alarmował jeszcze niedawno jeden z naszych czytelników.

Ratusz w końcu wsłuchał się w te głosy i podjął decyzję o ustawieniu wiat. Aktualnie poszukuje firmy, której będzie mógł zlecić to zadanie. Nowych wiat będzie w sumie pięć. Tzw. połówkowe zostaną ustawione na wysokości posesji 114, obok stacji ORLEN i kina LOT, natomiast wiaty standardowe staną przy posesji 168 oraz vis-a-vis budynku Remondis. Zgodnie ze ogłoszeniem, stanie się to najpóźniej do końca sierpnia tego roku, ale władze miasta liczą, że uda się to wykonać szybciej.

– Czekamy na oferty. Myślę, że szybko wybierzemy wykonawcę i rozwiążemy kolejny ważny dla mieszkańców problem – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza Świdnika. (w