Koniec protestu w Zażółkwi?

Wygląda na to, że dobiega końca protest mieszkańców podkrasnostawskiej wsi Zażółkiew. – Informuję, że inwestycja dotycząca przebudowy odcinka drogi wojewódzkiej nr 842 została zatwierdzona, środki finansowe są zabezpieczone – napisała w sobotę na swoim facebooku radna Wanda Domańska.

O fatalnym stanie drogi i braku chodnika na odcinku drogi wojewódzkiej nr 842 Rońsko – Zażółkiew pisaliśmy wielokrotnie. Dochodziło tu do groźnych wypadków, pod kołami pędzących aut ginęli piesi. Okoliczni mieszkańcy prosili o pomoc, ale bezskutecznie. W końcu wzięli sprawy w swoje ręce i oflagowali wieś Zażółkiew. O banerach porównujących drogę do średniowiecznych traktów, o niebezpieczeństwach czyhających na dzieci, błocie zalewającym asfalt czy tirach urządzających sobie wyścigi przez DW nr 842 dowiedziała się cała Polska.

O proteście pisały ogólnopolskie gazety, relacjonowały go ogólnopolskie telewizje. Opłaciło się! W sobotę, 6 czerwca, Wanda Domańska, mieszkanka Zażółkwi i radna gminy Krasnystaw, napisała: „Mieszkańcy Zażółkwi! Informuję, że inwestycja dotycząca przebudowy odcinka drogi wojewódzkiej nr 842 została zatwierdzona, środki finansowe są zabezpieczone. Szczegółowe informacje przekażę na najbliższym zebraniu wiejskim w lipcu.

Bardzo proszę o zdjęcie flag. Tablice z hasłami zostaną zdjęte i złożone (na wszelki wypadek) w jednym miejscu w późniejszym terminie”. Do tematu wrócimy. (kg)