Koniec z dziurami i kałużami

Urząd Miasta Świdnik szuka firmy, która wyremontuje i nieco powiększy parking przy ul. Kosynierów, obok delikatesów „Premium” i sklepu „Ziarenko”. Jeśli wykonawcę uda się znaleźć bez problemów, nowy plac powinien być gotowy jesienią.

Na fatalny stan parkingu przy ul. Kosynierów 10 świdniccy kierowcy skarżą się od miesięcy. Irytuje ich nie tylko pełna ubytków nawierzchnia, ale też olbrzymie kałuże, które tworzą się wzdłuż budynku sklepu. O remont parkingu co jakiś czas upominali się również miejscy radni m.in. Maciej Kantor (ŚWS) i Janusz Królik (klub radnych burmistrza).

Urząd Miasta Świdnik jeszcze w tym roku chciałby rozwiązać ten problem.

– Parking przy „Ziarenku” nie wygląda dobrze. To się zmieni. Szukamy wykonawcy modernizacji tego miejsca – zapowiedział ostatnio wiceburmistrz Świdnika, Marcin Dmowski.

Z końcem marca UM Świdnik ogłosił przetarg na modernizację parkingu. Na oferty od zainteresowanych firm czeka do 20 kwietnia. Zakres prac obejmie wymianę krawężników, sfrezowanie istniejącej nawierzchni i położenie nowej warstwy z betonu asfaltowego na powierzchni 785 mkw. oraz poszerzenie placu (od strony zachodniej i przy wjeździe) o 76 mkw.

Na uwinięcie się z tymi robotami wykonawca będzie miał 5 miesięcy od podpisania umowy, co oznacza, że jeśli przetarg uda się rozstrzygnąć bez problemów, świdniczanie będą mogli korzystać z nowego placu jesienią. Wg wstępnych założeń remont może kosztować ok. 250 tys. zł.

w

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here