Koniec z korkami na Lwowskiej?

W przyszłym roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, na ul. Lwowskiej, ma wybudować rondo u zbiegu drogi krajowej nr 17 i drogi wojewódzkiej 812. W kosztach inwestycji partycypują powiat krasnostawski i miasto Krasnystaw.

Skrzyżowanie dwóch dróg, krajowej „Siedemnastki” oraz wojewódzkiej trasy nr 812 od lat należy do kolizyjnych, czego dowodem są częste stłuczki. Kierowcy jadący Lwowską od centrum Krasnegostawu, by wjechać do drogę krajową nr 17, muszą zatrzymać się na „stopie”. Niekiedy ruch na „Siedemnastce” jest tak duży, że na Lwowskiej tworzą się korki. – Przy takim ruchu niekiedy lepiej pojechać powiatową drogą przez Rońsko, Latyczów, Dworzyska i Wał i włączyć się na drogą krajową za Wólką Orłowską – mówi starosta krasnostawski, Andrzej Leńczuk.

Lubelski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, powiat i miasto znalazły rozwiązanie problemu na skrzyżowaniu „Siedemnastki” z drogą wojewódzką nr 812. W przyszłym roku ma tam powstać rondo. – Trwa opracowanie dokumentacji projektowej – opowiada starosta Leńczuk. – Rondo poprawi bezpieczeństwo, ale także spowoduje, że ruch będzie płynniejszy. Mam nadzieję, że korków na Lwowskiej już nie będzie.

Cała inwestycja jest szacowana na ok. 3,5 mln zł. W kosztach partycypują powiat krasnostawski i miasto Krasnystaw. – To ostatni moment, żeby takie przedsięwzięcie zrealizować – uważa Leńczuk. – Gdy powstanie droga ekspresowa nr 17, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie będzie już zainteresowana takimi inwestycjami, jak rondo na Lwowskiej.

Inwestycję w maju ubiegłego roku, w blasku fleszy, obiecali wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, wiceminister infrastruktury Rafał Weber, poseł na sejm Teresa Hałas z Krasnegostawu, marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski oraz dyrektor lubelskiego oddziału GDDKiA Mirosław Czech. Podpisany został list intencyjny. Miasto reprezentował burmistrz Robert Kościuk, a powiat – starosta Leńczuk. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here