Koniec z wymówkami

W grudniu na terenie całego Świdnika stanęło 40 koszy na psie odchody. Wszystkie zostały kupione w ramach jednego z projektów budżetu obywatelskiego.
Dotąd wielu właścicieli czworonogów tłumaczyło, że nie sprząta po swoim psie, bo na terenie miasta jest za mało specjalnych koszy, do których można wyrzucić zwierzęce odchody. Od niedawna takiego problemu już nie ma. W ciągu ostatnich tygodni w Świdniku ustawiono 40 koszy na psie kupy. Wszystkie pojemniki zostały kupione w ramach jednego z projektów budżetu obywatelskiego. Jego inicjatorką była Angelika Trześniewska.
– Dodatkowo zakupiono 200 tys. sztuk specjalnych woreczków, które są już dostępne w świdnickich gabinetach weterynaryjnych, siedzibie Straży Miejskiej oraz Urzędzie Miasta Świdnik – informuje Łukasz Reszka ze świdnickiego ratusza. – Wszystkich miłośników czworonogów zachęcamy po odbiór woreczków i włączenie się do akcji.
Na torebkach znalazło się również hasło, które ma zachęcić właścicieli czworonogów do dbania o porządek na terenie miasta. Można na nich przeczytać: „Podczas miłych z psem wycieczek, to co zrobi weź w woreczek”. Przedstawiciele ratusza przypominają dodatkowo, że sprzątanie po swoim pupilu jest obowiązkiem jego właściciela. Za uchylanie się od niego można dostać mandat od straży miejskiej. (kal)

Gdzie stoją pojemniki

Ul. Wojska Polskiego – Partyzantów (skrzyżowanie– teren zielony przy trafostacji), ul. Szklarniana, ul. Traugutta – ul. Staszica (teren zielony między drzewami), ul. Racławicka – ul. Piękna (teren zielony przy trafostacji), ul. Polna (skrzyżowanie z al. Lotników Polskich), ul. Spadochroniarzy (teren zielony na wysokości Lidla i zielone między blokami przy Skarżyńskiego i Kamińskiego), ul. Klonowa (skrzyżowanie z ul. Kopera, teren zielony naprzeciwko sklepu Groszek i teren zielony od ul. Kasperka), ul. Wyszyńskiego (skrzyżowanie z ul. Wiejską, z ul. Fiołkową i tereny zielone przy kościele), ul. Hryniewicza (przy trafostacji obok lasu, tereny zielone przy boisku ZS nr 2), ul. Akacjowa (tereny zielone za Kościołem św. Kingi i w kierunku sklepu Kaufland), skrzyżowanie ul. Czecha i Olimpijczyków, ul. Smorawińskiego (teren przy piekarni obok gabinetu weterynaryjnego), skrzyżowanie ul. Niepodległości i ul. Kosynierów (przy poczcie), skrzyżowanie ul. Gen. Maczka i Pionierskiej (przy placu zabaw), ul. Okulickiego (przy „Orliku”, przy PK Pegimek, przy Hali Targowej, w pobliżu skweru Zyty Gilowskiej), ul. Słowackiego (teren zielony za blokiem nr 1, obok gab. Wet. Pchełka), ul. Niepodległości (teren zielony przy skrzyżowaniu z ul. Kopernika), ul. Głowackiego (teren zielony między placem zabaw a boiskiem, przy boisku Gimnazjum nr 1), tereny zielone za stacją trafo przy skateparku i za placem zabaw, teren przy skrzyżowaniu ul. Przechodniej i Racławickiej, park przy ul. Fabrycznej i przy wejściu od ul. Żwirki i Wigury, ul. Matejki