Koniec źródełka?

Przetrwało Hitlera i Stalina, a nie przeżyje ostatnich burz, które nawiedziły gminę Kraśniczyn? – Popularne źródełko Ściecharka umiera – zaalarmował nas Czytelnik.

Jadąc od miejscowości Łukaszówka w kierunku Chełmca w gminie Kraśniczyn, po prawej stronie natrafimy na Ściecharkę – źródełko, z którego niegdyś korzystała miejscowa ludność. – Niestety, po ulewach, jakie ostatnio nawiedziły naszą gminę, źródełko zatkało się błotem, liści, gałęziami – powiedział nam kilka dni temu Czytelnik z gminy Kraśniczyn. – To niebywałe, bo Ściecharka przetrwała nawet Hitlera czy Stalina. Dlaczego gmina nic z tym nie robi? – dziwił się i irytował nasz rozmówca.

O problemie poinformowaliśmy wójt gminy Kraśniczyn. Monika Grzesiuk sprawę znała i obiecała nam, że rychło zostanie rozwiązana. – W tym czasie, po ostatniej ulewie i opadach gradu, musieliśmy doprowadzić drogi dojazdowe do pól do stanu używalności – tłumaczy. – W sprawie Ściecharki i źródeł ustaliłam, że jutro będzie już tam sprzęt więc do piątku będzie już po sprawie – powiedziała nam w minioną środę wójt Grzesiuk. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here