Konkurs formalnością?

Ogłoszony przez prezydenta Jakuba Banaszka konkurs na stanowisko sekretarza miasta Chełm ma być rzekomo tylko formalnością. Nie od dziś w magistracie mówi się, że funkcję sekretarza ma objąć związana z PiS Małgorzata Grzegorczyk…

Z końcem grudnia ubiegłego roku wieloletnia sekretarz miasta Elżbieta Grzyb zrezygnowała z funkcji. Okres jej wypowiedzenia zakończył się 31 marca br. Prezydent Jakub Banaszek jeszcze w piątek 29 marca br. ogłosił konkurs na to stanowisko. Termin składania ofert mija w poniedziałek 8 kwietnia.

Tak czy owak, od tygodni w urzędzie mówi się, że nowym sekretarzem ma zostać związana z PiS Małgorzata Grzegorczyk. Wcześniej kierowała chełmską placówką KRUS. Ostatnio natomiast wygrała konkurs na stanowiska wicedyrektora Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych w starostwie powiatowym w Chełmie, gdzie przepracowała dwa… tygodnie. Za porozumieniem stron przeszła do chełmskiego magistratu. Obecnie pełni funkcję kierownika wydziału organizacyjno-administracyjnego.

Małgorzata Grzegorczyk nie powinna mieć problemów ze spełnieniem określonych w konkursie wymogów. Oprócz wyższego wykształcenia na kierunku prawo lub administracja, kandydaci muszą legitymować się 4-letnim stażem pracy, w tym 2-letnim doświadczeniem na kierowniczym stanowisku, w jednostkach samorządowych lub instytucjach sektora publicznego. Grzegorczyk przez ponad 2,5 roku była kierownikiem KRUS. (jar)