Konkurs z faworytem

W ubiegłym tygodniu Urząd Miasta Świdnik ogłosił konkurs na dyrektora Szkoły Podstawowej nr 5 w Świdniku. Na oferty od zainteresowanych czeka do 9 czerwca. Pewne jest, że o stanowisko ubiegał będzie się obecny szef placówki, Tomasz Szydło.


Szkoła Podstawowa nr 5 im. Janusza Kusocińskiego to największa ze świdnickich podstawówek. Łącznie z wchodzącymi w jej skład oddziałami przedszkolnymi liczy około 1300 uczniów, a jej roczny budżet to ok. 14 mln zł.

Od pięciu lat pracą szkoły kieruje Tomasz Szydło, który w 2016 roku wygrał konkurs na dyrektora, a wcześniej przez wiele lat był zastępcą burmistrza Waldemar Jaksona. Obecnie sprawuje również mandat radnego powiatu świdnickiego z ramienia PiS.

W rozmowie z „Nowym Tygodniem” dyrektor Szydło nie kryje, że będzie ubiegał się o drugą kadencję. Jak mówi, przez ostatnie lata udało się wiele zrobić i chciałby mieć możliwość kontynuacji tej pracy.

– Wyremontowaliśmy basen, salę gimnastyczną, zakupiliśmy szafki dla każdego ucznia. Z naszego punktu widzenia były to duże inwestycje. W pomieszczeniach po dawnej kuchni uruchomiliśmy oddziały przedszkolne, które cieszą się dużą popularnością. Oczywiście nie udałoby się to bez współpracy z Urzędem Miasta, Radą Miasta, pomocy i zaangażowania moich najbliższych współpracowników – wicedyrektorów, administracji, księgowej, no i oczywiście nauczycieli, uczniów i rady rodziców. Sukces to praca zespołowa. Spokojnie i bez niepokojów społecznych udało nam się też przeprowadzić reformę edukacyjną. W jej wyniku mamy o jeden rocznik mniej, czyli o ok. 7-8 klas. Na każdy oddział przepada średnio 2 etaty, czyli mieliśmy ok. 14 etatów mniej. Tak to przeprowadziliśmy, że ci pracownicy, którzy mogli, przeszli na emeryturę – mówi dyrektor SP nr 5.

Obecny dyrektor „Piątki” jest niewątpliwie faworytem konkursu i mało prawdopodobne, by ktokolwiek zdecydował się stanąć z nim w szranki. Czy tak się stanie, okaże się 9 czerwca, kiedy to upływa termon składania ofert przez kandydatów.

(w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here