Końskie piękności

Miłośnicy i hodowcy koni licznie zjawili się na II Przeglądzie Hodowlanym Koni Ras Zimnokrwistych w Żalinie Kolonii (gmina Ruda-Huta). Hodowcy z powiatu chełmskiego zaprezentowali dwadzieścia koni w dwóch kategoriach: jednoroczne oraz dwuletnie.

W imprezie uczestniczyli m.in. Andrzej Kosior – kierownik Lubelskiego Związku Hodowców Koni, Tomasz Dobek – inspektor ds. hodowli koni, Jarosław Dąbrowski – prezes Terenowego Koła Hodowców Koni w Chełmie, Jarosław Walczuk – przewodniczący Rady Powiatu Chełmskiego, Kazimierz Smal – wójt gminy Ruda-Huta. Imprezę współorganizowali strażacy z OSP Żalin oraz Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich z Żalina.

Klasyfikacja w kat. koni jednorocznych: 1. klacz Kamila Dąbrowskiego z Rudy-Huty; 2. klacz Władysława Feręsa z Kaniego; 3. ogier Piotra Hawryluka z Łukówka.

Klasyfikacja w kategorii koni dwuletnich: 1. ogier Mariusza Kamińskiego z Białopola; 2. ogier Marka Myszury z Dorohuska; 3. klacz Roberta Paderewskiego z Liszna.

Nagroda honorowa – ogier, którego hodowcą jest Marek Myszura z Dorohuska (nagrodę tę przyznał i ufundował wójt Smal). Fundatorami nagród były: Starostwo Powiatowe w Chełmie oraz Lubelski Związek Hodowców Koni.

(opr. mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here