Kontrowersyjny film i wyjątkowy gość

„Plac zabaw” to nie jest film łatwy do oglądania. Opowiada dzień z życia nastolatków, którzy właśnie kończą szkołę podstawową. Niewinnie zapowiadające się spotkanie trójki bohaterów prowadzi jednak do nieoczekiwanego, przerażającego finału.

 

Dyskusyjny Klub Filmowy Rewers zaprasza do kina Zorza 8 grudnia o godz. 18 na projekcję filmu „Plac zabaw”, tuż po której odbędzie się spotkanie z reżyserem, współscenarzystą i montażystą filmu – Bartoszem M. Kowalskim.
– Nasz gość specjalny to absolwent Szkoły Filmowej EICAR w Paryżu oraz USC w Los Angeles, autor filmów dokumentalnych „Moja wola” i „Niepowstrzymani”. „Plac zabaw” jest jego debiutem w gatunku filmu fabularnego – mówią organizatorzy. – Po projekcji opowie nam jak się robi filmy, które wzbudzają tak skrajne emocje. Każdy dotychczasowy seans „Placu zabaw” wzbudza bowiem ogromne kontrowersje. Tak było podczas światowej premiery na Festiwalu Filmowym w San Sebastian. Podobnie reagowała publiczność na Festiwalu Filmowym w Gdyni. Film prowokuje do dyskusji, dzieli widzów i krytyków.
Film jest przeznaczony wyłącznie dla widzów dorosłych. (mg)