Koral z dotacją

Zespół Ludowy „Koral” z Małochwieja Dużego będzie mieć profesjonalne lubelskie stroje regionalne. Ich zakup jest możliwy dzięki dotacji, którą Gminne Centrum Kultury w Siennicy Nadolnej otrzyma z budżetu państwa.

Dotacja będzie pochodzić z programu „EtnoPolska 2021” Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu, realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury. O wsparcie ubiegało się ponad 1800 wnioskodawców. Dotacje przyznano tylko 308, w tym GCK w Siennicy Nadolnej. – Nie otrzymamy pełnej kwoty, o którą się staraliśmy, ale przyznane 26 tys. zł postaramy się wykorzystać efektywnie.

Do tej pory zespół występował w strojach wypożyczanych w różnych miejscach, a za kilka miesięcy będzie mieć własne – mówi dyrektor GCK w Siennicy Nadolnej Dorota Rybczyńska. Na razie Narodowe Centrum Kultury ogłosiło listę rankingową projektów, które otrzymają wsparcie. Teraz GCK w Siennicy Nadolnej czeka na podpisanie umowy i będzie szukać pracowni, która uszyje stroje.

Dyrektor Rybczyńska ma nadzieję, że w nowe kostiumy członkowie zespołu „Koral” zostaną wyposażeni jesienią tego roku. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here