Koronawirus okazją do agitacji

Briefing podczas którego opowiadano o założeniach Funduszu Inicjatyw Samorządowych, który ma pomagać w walce ze skutkami pandemii koronawirusa, lokalne władze wykorzystały do politycznej agitacji na rzecz prezydenta Andrzeja Dudy.

25 czerwca na krasnostawskim rynku miejskim odbyło się spotkanie, na którym przedstawiono założenia Funduszu Inicjatyw Samorządowych. Program ten ma posłużyć samorządom do wspierania inwestycji w dobie trudności związanych z ogólnoświatową epidemią COVID-19. – Zebranych na spotkaniu w Krasnymstawie z założeniami Funduszu zapoznała poseł Teresa Hałas.

Poinformowała ona wszystkich, że rząd przygotował sześć miliardów złotych na realizację przedsięwzięć służących jako uzupełnienie strat wywołanych przez epidemię. Pula środków ma zostać rozdysponowana na samorządy gminne i powiatowe. Środki te mają rekompensować zmniejszone wpływy z podatków – czytamy w komunikacie prasowym wydanym przez krasnostawskie starostwo.

Starosta Andrzej Leńczuk poinformował z kolei, że powiat krasnostawski otrzyma najprawdopodobniej ok. 4 mln zł, a zarząd powiatu rozważa możliwość przeznaczenia tych środków na utworzenie zakładu opiekuńczo-leczniczego, tak by zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na tego typu placówki.

Spotkanie informujące o założeniach Funduszu Inicjatyw Samorządowych lokalne władze, na czele ze starostą Leńczukiem, burmistrzem Krasnegostawu Robertem Kościukiem czy wójtem Rudnika Pawłem Kucharczykiem, wykorzystały do agitacji na rzecz ubiegającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy. (i)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here