Koronawirus powraca

Czy wrócą obostrzenia? To pytanie stawia sobie i rządowi coraz więcej z nas, bo liczba zakażeń koronawirusem w kraju niepokojąco wzrosła i pod koniec ubiegłego tygodnia była rekordowa od początku epidemii przekraczając 600 przypadków dziennie.


W ubiegłym tygodniu z powodu rosnącej liczby zakażeń zwołany został rządowy sztab kryzysowy. Po spotkaniu poinformowano, że nie jest rozważane ponowne wprowadzenie zakazów znanych z początku epidemii, a tym bardziej lockdownu, ale niewykluczone jest przywrócenie kwarantanny dla przybywających do Polski z zagranicy i wprowadzenie obostrzeń w regionach, gdzie jest najwięcej zakażeń.

Z kolei minister zdrowia zapowiedział skuteczniejsze egzekwowanie obowiązku zakrywania nosa i ust, bo podczas wakacji, co widać zwłaszcza w kuratorach, mało kto tego przestrzega jak również zachowania dystansu społecznego, który przed kilkunastoma dniami rząd skrócił z 2 do 1,5 m.

W ubiegłym tygodniu liczba przypadków SARS-CoV-2 w Polsce wzrosła o ponad 3500 do 46 894, ofiar śmiertelnych do 1731, a wyleczonych do 34 709. To nie był również dobry czas dla naszego województwa. Co prawda, wtorek był dniem, kiedy nie odnotowano ani jednego nowego przypadku koronawirusa, ale kolejne dni były jednymi z gorszych od początku epidemii. W sumie w ciągu tygodnia liczba zainfekowanych osób wzrosła o 77 do 999, jedna osoba zmarła (od początku 21), a kolejne 51 wyzdrowiało (od początku 724). Największe ogniska zakażeń w naszym regionie wciąż znajdują się w powiecie bialskim, puławskim i hrubieszowskim.

Fatalne informacje napływają ze świata. W ubiegły piątek padł kolejny dobowy rekord zakażeń – ponad 290 tys. W sumie od początku pandemii liczba chorych na COVID-19 przekroczyła już 17,8 mln, a zgonów 685 tys. RD

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here