Koronawirus u przewodniczącego i wiceburmistrza

Do niedzieli (15 listopada) w powiecie krasnostawskim zakażenie koronawirusem stwierdzono u 272 osób (tylko w ubiegłym tygodniu u ok. 100). Pandemia dotarła do DPS w Krasnymstawie, DPS w Żułowie, a także do Urzędu Miasta Krasnystaw i Powiatowego Urzędu Pracy. Koronawirusa ma np. Janusz Rzepka, dyrektor PUP i jednocześnie przewodniczący Rady Miasta Krasnystaw. – Czuję się bardzo źle – przyznał nam w niedzielę, 15 listopada. – Z chorobą walczę od tygodnia, na razie jestem w domu, ale jeśli mój stan jeszcze się pogorszy, to chyba pojadę do szpitala.

Przewodniczący nie mógł dłużej rozmawiać, bo po prostu nie miał siły.

Wirusa wykryto też u głównej księgowej PUP. Zakażenie koronawirusem przeszedł wiceburmistrz Krasnegostawu Wojciech Kaczmarczyk. – Na szczęście można już mówić o tym w czasie przeszłym – podkreśla Robert Kościuk, burmistrz Krasnegostawu. – Mój zastępca czuje się już dobrze, w tym tygodniu wraca do pracy – dodaje. Koronawirusa zdiagnozowano u kilku pracowników urzędu miasta. – Całe szczęście, że pracujemy zdalnie, dlatego nie doszło do większej liczby zakażeń. Gdybyśmy pracowali normalnie, cały urząd byłby dziś na kwarantannie – zauważa Kościuk.

W ubiegłym tygodniu na terenie powiatu krasnostawskiego zmarło aż sześć osób zakażonych Covid 19: 58-letni mężczyzna, 41-letni mężczyzna, 84-letni mężczyzna, 60-letnia kobieta, 56-letni mężczyzna i mężczyzna w wieku 87 lat. Wszyscy mieli choroby współistniejące. Od początku pandemii w powiecie zmarło 15 zakażonych osób. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here