Koronawirus w parafiach

U dwóch księży, jednego z Krasnegostawu, drugiego z Siennicy Nadolnej, wykryto najprawdopodobniej zakażenie koronawirusem. Z tego, co udało się nam ustalić nie wszyscy, którzy mieli z duchownymi kontakt, zostali skierowani na kwarantannę.

W piątek (29 października) Monika Brzyszko, inspektor sanitarno-epidemiologiczny w Krasnymstawie, poinformowała wiernych, którzy uczestniczyli w dwóch mszach świętych (24 i 28 października) w Parafii Rzymskokatolickiej Miłosierdzia Bożego w Siennicy Nadolnej, o tym, że powinni monitorować swój stan zdrowia.

– W razie wystąpienia jakichkolwiek niepokojących objawów należy skontaktować się ze swoim lekarzem rodzinnym – napisała specjalnym komunikacie Brzyszko.

Czy zakażeniu sars cov 2 uległ jeden z księży, czy może np. ministrant, trudno powiedzieć. Krasnostawski sanepid takich informacji nie udziela, ale nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że pozytywny wynik miał otrzymać jeden z kapłanów z Siennicy Nadolnej. Kilka dni wcześniej otrzymaliśmy z kolei informację, że koronawirusa odkryto u jednego z księży z Krasnegostawu. – Traf chciał, że ksiądz ten uczy katechezy w jednej ze szkół średnich w Krasnymstawie. Klasa, jaka miała z nim kontakt trafiła na kwarantannę, ale wierni już nie – dowiadujemy się.

O komentarz zwróciliśmy się do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie. – Dziękuję za informację, przekazałam sprawę do PSSE w Krasnymstawie w celu podjęcia działań – napisała do nas Magdalena Kaproń. Zadzwoniliśmy więc do krasnostawskiego sanepidu by… ponownie usłyszeć, że wszelkich informacji udziela rzecznik prasowy WSSE w Lublinie. Koło się zamknęło. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here