Koronawirus wygrywa z futbolem

Dwa zaplanowane na niedzielę 25 października spotkania 11 kolejki chełmskiej ligi okręgowej nie doszły do skutku. Powodem koronawirus.


Tydzień temu z powodu pandemii odwołano spotkanie Hetmana z Unią Rejowiec (wstępnie przełożono je na 11 listopada. Powód? Wykrycie koronawirusa u dwóch zawodników zespołu z Żółkiewki. – Obaj są z poza powiatu krasnostawskiego, przebywają na kwarantannie domowej i czują się dobrze.

Zarząd klubu nie bagatelizuje zaistniałej sytuacji, informując na bieżąco odpowiednie służby i rygorystycznie stosuje się do zaleceń sanepidu. Jak do tej pory wśród pozostałych zawodników Hetmana, nie stwierdzono niepokojących objaw, które wskazywały by na zachorowanie COVID-19. Wszyscy jesteśmy dobrej myśli, dbajmy o siebie i o zdrowie innych! – czytamy na stronie Hetmana. Na wszelki wypadek odwołano też jednak mecz Hetmana z Bugiem Hanna, zaplanowany na 25 października.

Z powodu koronawirusa nie odbył się też drugi mecz 11 kolejki chełmskiej okręgówki, Frassati Fajsławice – Sawena Sawin. – Zakażenie wykryto u jednego z naszych zawodników – mówi Wojciech Adamowicz, prezes Saweny. – Póki, co inni czują się dobrze, ale wolimy nie ryzykować, dlatego nie gramy – dodaje. Oba mecze zostaną rozegrane najprawdopodobniej już w listopadzie. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here