Koronawirus zabrał radiowcom święto

Ekipa Akademickiego Radia Centrum, która przed 25 laty przygotowywała program, który po raz pierwszy w historii akademickiej rozgłośni pojawił się w eterze

W tym roku mija 25 lat od nadania pierwszego sygnału Akademickiego Radia Centrum w eterze oraz 67 lat od powstania Ośrodka Radia Studenckiego Radio Centrum w Lublinie. 26 września lubelscy radiowcy mieli świętować swoje piękne rocznice. Niestety, z uwagi na pandemię koronawirusa podwójny jubileusz został odwołany.


– Kiedy w listopadzie ubiegłego roku przystępowaliśmy do planowania obchodów podwójnego Jubileuszu Akademickiego Radia Centrum, nikt z nas nie przypuszczał, że w ciągu kilku nadchodzących miesięcy życie wokół nas tak bardzo się zmieni. Pandemia COVID-19, ograniczenia i obostrzenia dotyczące konieczności „przeredagowania” naszej codzienności sprawiły, że Międzypokoleniowy Komitet Organizacyjny podjął decyzję o odwołaniu obchodów Jubileuszu zaplanowanych na 26 września 2020 roku – informuje Marek Skowronek, redaktor naczelny akademickiej rozgłośni.

– Bardzo chciałbym wierzyć i napisać, że nasze spotkanie przesuniemy jedynie o rok. Biorąc pod uwagę dynamiczną sytuację w kraju i na świecie, napiszę – do zobaczenia w bezpieczniejszych i spokojniejszych czasach! – dodał w piśmie skierowanym do. obecnych i byłych radiowców RC.

W gronie tych drugich znaleźli się między innymi Krzysztof Basiński, nasz redakcyjny „sportowiec”, który przed 25 laty rozpoczynał w Radiu Centrum swoją przygodę z dziennikarstwem prowadząc serwisy i magazyn sportowy, Małgorzata Mroczkowska, ceniona pisarka, wielokrotnie nagradzana w konkursach literackich, która przygotowywała i czytała na antenie radiowej serwisy informacyjne a także kilku innych znanych lubelskich dziennikarzy radiowych m.in. Krzysztof Kot od lat będący lubelskim korespondentem RMF FM oraz Anna Strycharzewska i Robert Brzozowiec, pracujący w Radio Lublin. MAG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here