Korzyści będą obopólne

We wtorek, 7 grudnia, władze Portu Lotniczego Lublin oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie podpisały porozumienie dotyczące współpracy, w tym objęcia przez PLL patronatu nad kształceniem studentów uczelni.


Współpraca zakłada wspólne opracowywanie programu na kierunku elektrotechnika (specjalność: elektryczna obsługa lotniska) i innych przedmiotach zawodowych. Porozumienie umożliwia również wzajemne korzystanie z bazy dydaktycznej, laboratoryjnej oraz wiedzy eksperckiej, która przekazywana będzie na specjalistycznych szkoleniach – zarówno dla pracowników oraz studentów PWSZ w Chełmie, jak i pracowników portu lotniczego.

– Cieszę się, że grono partnerów Portu Lotniczego Lublin poszerza się o kolejną uczelnię wyższą, jedną z najlepszych uczelni zawodowych w Polsce, branżowo najbliższą naszej działalności. Jestem przekonany, że z powodzeniem będziemy mogli rozwijać wspólne działania o charakterze edukacyjno-dydaktycznym, wymieniając się doświadczeniami – podkreśla prezes Portu Lotniczego Lublin Andrzej Hawryluk.

W ramach porozumienia Port Lotniczy Lublin umożliwi studentom PWSZ w Chełmie odbywanie części praktycznej kształcenia na lubelskim lotnisku, m.in. poprzez praktyki i staże.

– Podpisane dzisiaj porozumienie przyniesie obopólne korzyści naszym instytucjom, ale tak naprawdę najbardziej zyskają studenci. Dzięki współpracy z Portem Lotniczym Lublin będą mieli okazję skorzystać z wiedzy i doświadczenia pracowników lotniska, którzy na co dzień dbają o zapewnienie najwyższych standardów bezpieczeństwa i obsługi pasażerów – mówi rektor PWSZ w Chełmie, dr hab. inż. Arkadiusz Tofil. PJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here