Korzystajcie z usług elektronicznych oraz informacji telefonicznej!

W związku z zagrożeniem zakażenia koronawirusem Leszek Bielecki, dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Lublinie, zachęca podatników do korzystania z usług elektronicznych oraz informacji telefonicznej!


– „Zwracam się do Państwa z prośbą o korzystanie z usług elektronicznych (Twój e-PIT, e-Deklaracje, e-PUAP, poczta elektroniczna) lub z informacji telefonicznej” – Wystosował w ubiegłym tygodniu apel do podatników, dr hab. Leszek Bielecki, dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Lublinie.Informacje o możliwości elektronicznego rozliczenia zeznania podatkowego znajdują się pod adresem: www.podatki.gov.pl. Dzięki usłudze Twój e-PIT i e-Deklaracje możliwe jest złożenie zeznania bez wychodzenia z domu.

– W przypadku wątpliwości proszę kontaktować się telefonicznie z właściwym urzędem skarbowym. Numery telefonów do poszczególnych urzędów są na stronie internetowej, gdzie znajdują się dane wszystkich urzędów skarbowych i urzędu celno-skarbowego. Informacje te dostępne są pod adresem: www.lubelskie.kas.gov.pl – dodaje dyr. Bielecki.

Ponadto można również zadzwonić do Krajowej Informacji Skarbowej: +48 22 330 03 30 (z telefonów komórkowych i z zagranicy) oraz 801 055 055 (z telefonów stacjonarnych)

W razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących wypełnienia zeznania rocznego została uruchomiona także wojewódzka infolinia PIT – 81 452 25 95 w godzinach 9.00-14.00.

Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Lublinie poinformował również o odwołaniu naborów na wolne stanowiska w służbie cywilnej do 20 marca.

– „Szanowni Państwo, jeśli w Waszym otoczeniu znajdują się osoby starsze (rodzice, dziadkowie, sąsiedzi, znajomi) zachęcam do udzielenia im pomocy. W tej trudnej sytuacji taka pomoc jest niezbędna. Pomóżmy najbliższym w złożeniu elektronicznego PIT, wystarczy komputer lub urządzenie mobilne z dostępem do sieci Internet. Dzięki ograniczeniu bezpośrednich kontaktów zmniejszymy zagrożenia związane z potencjalnym rozprzestrzenianiem się koronawirusa, co powinno stanowić nasz wspólny priorytet” – zaapelował Izby Administracji Skarbowej w Lublinie.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here