Kościuk przypomina o pandemii

– W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną i wzrostem zakażeń wirusem SARS-CoV-2, w trosce o bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców miasta Krasnystaw, przypominam o konieczności przestrzegania zasad reżimu sanitarnego – napisał w specjalnie wydanym oświadczeniu burmistrz Robert Kościuk.

Burmistrz Kościuk apeluje szczególnie o utrzymywanie dystansu społecznego w miejscach publicznych, zakrywanie ust i nosa w miejscach występowania dużych skupisk ludzi, dezynfekcję rąk oraz respektowanie zasad higieny. – Proszę również o otoczenie szczególną opieką osób starszych i innych osób o obniżonej odporności.

W szczególności chodzi o pomoc w codziennych czynnościach, takich jak zakupy, zaopatrzenie w leki, załatwianie spraw urzędowych. Racjonalne i odpowiedzialne zachowanie oraz stosowanie się do rekomendacji służb sanitarnych może przyczynić się do spowolnienia rozwoju epidemii COVID-19 – przekonuje burmistrz Krasnegostawu. Apel Kościuka zbiega się ze wzrostem zakażeń koronawirusem w powiecie krasnostawskim i, co gorsza, z kolejnymi zgonami na covid. W ubiegłym tygodniu zmarły z tego powodu trzy osoby.

Tymczasem szczepienia wyhamowały. Do końca ubiegłego tygodnia żaden z samorządów powiatu krasnostawskiego nie miał przekroczonej bariery 50 procent wyszczepionych. Największy odsetek w pełni zaszczepionych ma miasto Krasnystaw (47,4), gmina Gorzków (46,1), gmina Rudnik (43,6) i gmina Łopiennik Górny (43,2). Wyszczepionych mieszkańców gminy Fajsławice jest 41,9, gminy Kraśniczyn – 40,5, Izbica – 40,5, Żółkiewka – 40,3, gmina Krasnystaw – 37,9, Siennica Różana – 36,5. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here