Kosiniak-Kamysz niczym Witos?

Jesteśmy przygotowani praktycznie w stu procentach do kampanii wyborczej Władysława Kosiniaka-Kamysza – ocenił Krzysztof Hetman, europoseł Polskiego Stronnictwa Ludowego. Powołany został już wojewódzki sztab wyborczy prezesa PSL-u, który będzie kandydatem w nadchodzących wyborach prezydenckich. Hetman zachwalał w ubiegłym tygodniu kandydaturę prezesa ludowców.


– Władysław Kosiniak-Kamysz to osoba niezwykle odważna, skuteczna, mimo młodego wieku już bardzo doświadczona. To człowiek, który łączy, a nie dzieli. Potrafi rozmawiać, jest niezwykle suwerenny i takim byłby prezydentem. Podejmowałby decyzję samodzielnie, nikt niczego nie mógłby mu nakazać – uważa europoseł PSL, który został szefem wojewódzkiego sztabu wyborczego Władysława Kosiniaka-Kamysza. Hetman ocenił, że „prezydent Andrzej Duda najbardziej w drugiej turze (prawdopodobnie będzie konieczna do wyłonienia zwycięzcy wyborów – aut.) obawiałby się Władysława Kosiniaka-Kamysza”.

Hetman zdradził, że 2 lutego (niedziela) prezes PSL ma przyjechać na Lubelszczyznę. Nie będzie to jego jedyna wizyta w regionie w ciągu najbliższych miesięcy. Hetman zapewniał też, że ludowcy są dobrze przygotowani do nadchodzących wyborów prezydenckich. – Jesteśmy przygotowani praktycznie w stu procentach do kampanii wyborczej Władysława Kosiniaka-Kamysza od strony organizacyjnej, logistycznej, marketingowej oraz finansowej – ocenił Krzysztof Hetman. – Sztab centralny przygotował strategię. My na poziomie wojewódzkim mamy swoje pomysły, które będziemy chcieli realizować w trakcie tej kampanii. Będą one kompatybilne ze strategią, która została zaakceptowana przez sztab krajowy – dodał europoseł.

Wybory prezydenckie prawdopodobnie odbędą się w maju. O reelekcję ma się ubiegać popierany przez Prawo i Sprawiedliwość Andrzej Duda. Do walki o prezydenturę mają też stanąć m.in.: Małgorzata Kidawa-Błońska (Platforma Obywatelska), Szymon Hołownia (deklaruje się jako kandydat niezależny, dziennikarz katolicki, do niedawna współprowadzący popularny program telewizyjny „Mam Talent”), wspomniany Władysław Kosiniak-Kamysz (Polskie Stronnictwo Ludowe), Robert Biedroń (Lewica) oraz Krzysztof Bosak (Konfederacja).

38-letni Władysław Kosiniak-Kamysz w latach 2011-2015 był ministrem pracy i polityki społecznej w rządzie PO-PSL. Od jesieni 2015 roku jest prezesem ludowców. Od 2015 roku zasiada w Sejmie RP. Z wykształcenia jest lekarzem.

Prezydent, zgodnie z Konstytucją, jest „najwyższym przedstawicielem Rzeczypospolitej Polskiej i gwarantem ciągłości władzy państwowej”. Wybierany jest na 5-letnią kadencję i może być ponownie wybrany tylko raz. Prezydentem zostaje kandydat, który otrzymał więcej niż połowę ważnie oddanych głosów, dlatego o wyniku wyborów prezydenckich w Polsce decyduje przeważnie druga tura. W 2015 roku Andrzej Duda pokonał w niej Bronisława Komorowskiego. R

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here