Kradł, co w ręce wpadło

Kryminalni z Krasnegostawu ustalili sprawcę kradzieży i kradzieży z włamaniem, do których doszło na terenie gminy Izbica. Łączna wartość strat to ponad 2 tys. zł. Policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów.

Do kradzieży i kradzieży z włamaniem doszło między 17 a 19 lipca tego roku. – Sprawca po uprzednim pokonaniu zabezpieczeń dostał się do wnętrza budynku gospodarczego, skąd ukradł różne narzędzia. Z innych niezabezpieczonych budynków dokonał kradzieży paliwa, części rowerowych, a także pieniędzy. Łączna wartość strat przekroczyła 2 tys. zł – informuje Jolanta Babicz z krasnostawskiej policji.

Policjanci z wydziału kryminalnego KPP w Krasnymstawie już 20 lipca namierzyli i ustalili złodzieja. W trakcie przeszukania obiektów mieszkalnych należących do 52-latka z gminy Izbica zabezpieczyli część skradzionych przedmiotów. – Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Usłyszał zarzuty – dodaje Babicz. W czwartek, 22 lipca, 52-latek został doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci dozoru. Grozi mu od roku do 10 lat więzienia. (k, fot. Policja)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here