Kradli z nastolatkami

Na trzy miesiące trafili do aresztu dwaj mężczyźni, którym śledczy zarzucają kilka kradzieży z włamaniem, do których doszło na terenie gmin Łopiennik Górny i Krasnystaw. Grozi im nawet 10 lat więzienia. W procederze brały też udział dwie nastolatki.

W ubiegłym tygodniu krasnostawscy kryminalni zatrzymali cztery osoby podejrzane o włamania, do jakich doszło w grudniu. – Mężczyźni w wieku 37 i 38 lat oraz dwie siedemnastolatki, maja na swoim koncie włamania do budynku byłej restauracji i sklepu spożywczego, a także usiłowanie kradzieży z włamaniem do niezamieszkanego budynku – informuje Jolanta Babicz z krasnostawskiej policji.

Ich łupem padły różne przedmioty gospodarstwa domowego i artykuły spożywczo – przemysłowe. Pokrzywdzeni oszacowali łączną wartość strat na kwotę kilku tysięcy złotych. – Dodatkowo starszy z mężczyzn usłyszał też zarzut posiadania niewielkich ilości marihuany, a jego młodszemu kompanowi przedstawiono zarzut niestosowania się do zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych – dodaje rzecznik.

Sąd przychylił się do wniosku policji i prokuratora i wobec zatrzymanych zastosował trzy miesięczny areszt. Nastolatki mają z kolei dozór policyjny. Zgodnie z kodeksem karnym, sprawcom grozi kara nawet do 10 lat więzienia. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here