Kradzież dla okupu

Ukradli człowiekowi sprzed domu kompresor i żądali 15 tys. zł za jego oddanie. Porywacze z Chełma wpadli przy ul. Hrubieszowskiej.

Na przełomie maja i czerwca dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie do kradzieży na terenie gm. Kamień. Z posesji gospodarza zniknął kompresor, warty blisko 42 tys. zł. Policja wszczęła dochodzenie, a w międzyczasie z pokrzywdzonym skontaktowali się złodzieje. Mężczyźni naoglądali się filmów akcji i chcieli spróbować swoich sił w roli porywaczy – za oddanie właścicielowi kompresora zażądali 15 tys. zł. Misterny plan szybkiego wzbogacenia się nie wypalił. W poniedziałek (4 września) obaj złodzieje zostali złapani.
– Za kradzież oraz żądanie pieniędzy za skradzioną rzecz odpowiedzą dwaj mieszkańcy Chełma w wieku 35 i 49 lat – informuje podkom. Ewa Czyż, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.
Wpadli w zasadzkę mundurowych, gdy jechali ul. Hrubieszowską. Jeden z zatrzymanych kierował autem z przyczepionym z tyłu kompresorem. Drugi jechał za nim, asekurując sprzęt.
W środę obaj zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Chełmie. Usłyszeli zarzuty i dostali dozór. Grozi im do 8 lat więzienia. (pc)