Kraksa na ekspresówce

Dwie osoby w szpitalu, 4 uszkodzone auta i kilka godzin utrudnień w ruchu to bilans wypadku, do którego doszło w ubiegły czwartek na drodze ekspresowej S17 między Świdnikiem a Piaskami.


Zdarzenie miało miejsce w czwartek (13 kwietnia) około godz. 22 na wysokości miejscowości Janówek. W pewnym momencie kierowca Audi 80, jadący w stronę Piask stracił, prawdopodobnie na skutek uszkodzenia opony, panowanie nad pojazdem. Uderzył w barierę energochłonną, obrócił się o 180 stopni i zatrzymał się na lewym pasie. Jadący za audi kierowca fiata zatrzymał się w bezpiecznej odległości i ustawił trójkąt ostrzegawczy. Po pewnym czasie nadjechało Audi A3. Jego kierowca, widząc sytuację na lewym pasie, zaczął hamować, zjechał na prawo i się zatrzymał. Za nim jechała toyota, która zaczęła gwałtownie hamować. Otarła się lewą stroną o bariery energochłonne i zatrzymała się za fiatem. Chwilę później na toyotę najechał poruszający się lewym pasem kierowca VW Transportera (konwojujący pieniądze), który następnie zjechał na prawy pas i uderzył w Audi A3.
– Dwóch uczestników zdarzenia przewieziono do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Wszyscy kierowcy biorący udział w zdarzeniu byli trzeźwi. Prowadzimy czynności związane z wyjaśnieniem przebiegu zdarzenia – mówi mł. asp. Elwira Domaradzka z KPP Świdnik. (w)