Kraksa na obwodnicy

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w poniedziałek (13.09) na drodze ekspresowej S-12. Kierowca ciężarówki wjechał w auto służby drogowej, a następnie uderzył w bariery energochłonne. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

Do zdarzenia doszło przed godz. 9 na drodze w kierunku Lublina, tuż przed węzłem Świdnik – Zadębie. Jak ustalili policjanci z KPP w Świdniku, 47-letni kierowca samochodu ciężarowego wjechał w pojazd służby drogowej, który stał na lewym pasie drogowym, a następnie wjechał w bariery energochłonne.

– Pojazd służby drogowej stał z przyczepą, na której znajdował się świetlny znak drogowy nakazujący jazdę po prawej stronie znaku, natomiast w pojeździe znajdowało się dwóch pracowników. Kolejni pracownicy drogowi wykonywali prace porządkowe przed pojazdem. Na szczęście nikt w zdarzeniu drogowym nie ucierpiał. Kierowca pojazdu ciężarowego był trzeźwy. Został ukarany w drodze postępowania mandatowego za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym – mówi st. asp. Elwira Domaradzka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świdniku. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here