Krasnostawska Mleczarnia w Warszawie

11 maja na warszawskim Służewcu odbył się piknik „Poznaj Dobrą Żywność”, organizowany przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. Jak co roku swoje produkty prezentowała na imprezie Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie.

Podczas pikniku prezentowana była polska żywność wysokiej jakości: produkty ze znakiem Poznaj Dobrą Żywność, produkty regionalne i tradycyjne oraz ekologiczne, do których zaliczają się również produkty Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Krasnymstawie. Zaprezentowana została również oferta turystyki wiejskiej, której towarzyszył kiermasz rękodzieła ludowego.

Tegoroczna impreza odbyła się w trakcie obchodów 80-lecia Toru Wyścigów Konnych „Służewiec”. Specjalną atrakcją była gonitwa o puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Program „Poznaj Dobrą Żywność” prowadzony jest przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w celu wyróżnienia oraz promowania produktów spożywczych wysokiej jakości, wynikającej zarówno z zastosowanej technologii produkcji, jak i pochodzenia użytych w procesie produkcji surowców.

Równie ważnym kryterium są walory smakowe i zdrowotne nagradzanych produktów. Znak na opakowaniu jest informacją dla kupujących o wysokiej i niezmiennej jakości produktu. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie zalicza się do grona firm, które na znacznej części swoich produktów posiadają logo programu.

– Mogliśmy pochwalić się swoimi sztandarowymi produktami m.in. Zsiadłym Mlekiem, Kefirem, Serusiem, Śmietanami, Serkiem Wiejskim, Twarogiem Wiejskim, Chłodnikiem a także zupełnie nowymi produktami m.in. Maślankami Owocowymi do picia, idealnymi dla osób dbających o linię – opowiada Agnieszka Adamska z OSM Krasnystaw. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here