Krasnostawska „Trójka” drugKrasnostawska „Trójka” druga w kraju

Drużyna uczniów SP nr 3 w Krasnymstawie zajęła drugie miejsce w Polsce w 14. edycji Ligi Mistrzów Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

W dniach 10-11 w Jesionowie i Dolicach (woj. zachodniopomorskie), po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, odbyła się 14. edycja Ogólnopolskiej Ligi Mistrzów Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W zawodach udział wzięły najlepsze zespoły z 8 województw: opolskiego, zachodniopomorskiego, warmińsko-mazurskiego, lubuskiego, podkarpackiego, mazowieckiego, pomorskiego oraz lubelskiego.

Pierwszego dnia odbył się turniej „Bezpieczni rowerzyści”. W zawodach z sukcesami startowali uczniowie SP nr 3 w Krasnymstawie. Grupa młodsza zajęła drugie miejsce drużynowo, a indywidualnie drugi był Bartosz Dziedzic. Natomiast grupa starsza wywalczyła szóstą pozycję drużynowo, a Karol Dziedzic był szósty indywidualnie.

Drugiego dnia odbył się z kolei turniej „Bezpieczni na drodze”. Na ostateczny rezultat zawodów składały się wyniki z trzech konkurencji (jazda po rowerowym torze przeszkód, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej oraz rozwiązywanie testów ze znajomości przepisów ruchu drogowego). Rywalizacja była bardzo zacięta, a o ostatecznej klasyfikacji zdecydowały pojedyncze punkty. Grupa młodsza SP nr 3 w Krasnymstawie ponownie zajęła drugie miejsce, a starsza, tym razem, była siódma. Indywidualnie czwarty był Kamil Ołówka, a piąty B. Dziedzic.

W klasyfikacji końcowej, po zsumowaniu wyników dwudniowej rywalizacji, uczniowie z grupy młodszej SP nr 3 w składzie: Kinga Świdnik, Wiktoria Antoniak, Bartosz Dziedzic i Kamil Ołówka zajęli drugie miejsce w Polsce! Niewiele do podium w klasyfikacji indywidualnej zabrakło czwartemu K. Ołówce, a piąty był B. Dziedzic.

– Warto podkreślić, że w grupie młodszej troje zawodników startowało w turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego po raz pierwszy i od razu na tak wysokim poziomie rywalizacji – mówi Paweł Haładyj, nauczyciel i opiekun uczniów SP nr 3. Grupa starsza w składzie: Oliwia Mazurek, Antonina Witko i Karol Dziedzic, zajęła ostatecznie siódme miejsce w klasyfikacji generalnej. (kg)