Krasnostawskie zapasy liczą się w kraju!

LMKS Krasnystaw zajął szóste miejsce w rankingu Polskiego Związku Zapaśniczego na najlepszy klub w Polsce za rok 2020, jeśli chodzi o rywalizację w stylu wolnym. Sklasyfikowano ponad 90 drużyn. Najlepszy okazał się Ceramik Krotoszyn. Na czternastej pozycji znalazł się MLUKS Zapasy Włodawa.

Na sukces krasnostawskiego klubu złożyło się szereg bardzo dobrych, indywidualnych wyników wychowanków LMKS. Piotr Tchórzewski w mistrzostwach Polski weteranów (ponad 35 lat) zdobył złoto w kat. do 110 kg, a Marcin Krzysztofiak w tej samej imprezie w kat. do 78 kg wywalczył srebro.

Przemysław Swatek w kat. do 70 kg w mistrzostwach Polski seniorów zajął trzecie miejsce. Mateusz Antoniak w mistrzostwach Polski AZS w kat. do 65 kg był drugi. Spore sukcesy w 2020 r. odniosła Sylwia Żebrowska. W Pucharze Polski seniorów w zapasach kobiet w kat. do 59 kg zdobyła brąz, podobnie jak w mistrzostwach Polski AZS, gdzie startowała w kat. 62 kg.

Brązowe krążki wywalczyła też w mistrzostwach Polski seniorek (62 kg) oraz młodzieżowych mistrzostwach Polski (również w kat. do 62 kg). Kolejny medal dołożył Dominik Gęba, który był trzeci w młodzieżowych mistrzostwach Polski (do 57 kg). Trzy medale zdobył Kamil Sykuła. Sięgnął po złoto w mistrzostwach LZS (młodzieżowiec) w kat. do 92 kg, drugie złoto w mistrzostwach Polski juniorów w kat. do 86 kg i brąz mistrzostwach Polski seniorów w kat. do 92 kg. Ernest Kopeć zajął trzecie miejsce w mistrzostwach LZS (grupa młodzieżowiec) w kat. do 65 kg, a także trzecie miejsce w mistrzostwach Polski juniorów w kat. do 65 kg.

Adrian Bielecki zdobył złoto w mistrzostwach LZS (młodzieżowiec) w kat. do 74 kg oraz brąz w mistrzostwach Polski juniorów w kat. do 74 kg. Krystian Knap był drugi w młodzieżowych mistrzostwach Polski w kat. do 57 kg. Miłosz Luchowski zdobył brąz w mistrzostwach LZS (młodzieżowiec) w kat. do 70 kg. Marcin Kawęcki na tej samej imprezie wywalczył brąz w kat. do 74 kg. Kacper Golec w ogólnopolskiej olimpiadzie młodzieży (kadet) był drugi w kat. do 65 kg, a Hubert Haładyj zdobył srebro w mistrzostwach LZS (kadet) w kat. do 80 kg.

Drużynowe sukcesy LMKS Krasnystaw to: pierwsze miejsce w mistrzostwach Polski LZS (młodzieżowiec), drugie miejsce w mistrzostwach Polski LZS (kadet), pierwsze miejsce w mistrzostwach Polski juniorów, piąte miejsce w mistrzostwach Polski seniorów. W bazie wyników Systemu Sportu Młodzieżowego (współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży) trzecie miejsce w Polsce w dyscyplinie zapasy styl wolny z ilością 118,25 pkt.

W rankingu Polskiego Związku Zapaśniczego (styl wolny) LMKS Krasnystaw zajął szóste miejsce, zdobywając 279 punktów. Wygrał Ceramik Krotoszyn 554,5 pkt., drugie miejsce przypadło AKS-owi Białogard – 435 pkt., trzecie – Grunwaldowi Poznań – 413 pkt. Czternastą pozycję zajął MLUKS Zapasy Włodawa – 157 pkt. (kg)