Krasnystaw bez rządowej dotacji

Mimo że Krasnymstawem kieruje burmistrz kojarzony z Prawem i Sprawiedliwością, miasto nie otrzyma nawet złotówki z kolejnej edycji Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. – Miasto Krasnystaw nie posiada informacji dotyczących przyczyn nieotrzymania dofinansowania – mówi Paweł Pastuszak z Urzędu Miasta Krasnystaw.

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych (RFIL) to program, w ramach którego rządowe środki trafiają do gmin, powiatów i miast w całej Polsce na inwestycje bliskie ludziom. Wsparcie jest bezzwrotne i pochodzi z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Kilkanaście dni temu wojewoda lubelski ogłosił listę samorządów, które otrzymają wsparcie w ramach kolejnej edycji RFIL. W sumie wyniesie ono prawie 165 mln zł.

Niestety, do miasta Krasnystaw nie trafi z tej puli nawet złotówka. To o tyle dziwne, że Krasnymstawem kieruje burmistrz kojarzony z Prawem i Sprawiedliwością. Zapytaliśmy w mieście, czemu tak się stało i czy samorząd w ogóle złożył jakieś wnioski do RFIL.

– Na dzień dzisiejszy miasto Krasnystaw nie posiada informacji dotyczących przyczyn nieotrzymania dofinansowanie – odpowiedział nam Paweł Pastuszak, kierownik wydziału inwestycji, budownictwa, dróg i gospodarki przestrzennej urzędu miasta Krasnystaw. Miasto starało się o dotację na aż trzy inwestycje: rewitalizację dawnego ratusza (kwota wnioskowana: 3,5 mln zł), modernizację placów zabaw przy trzech szkołach podstawowych i 5 przedszkolach, wykonanie instalacji wentylacji mechanicznej w kuchniach w 4 przedszkolach i żłobku (2,5 mln zł) oraz o montaż instalacji fotowoltaicznych w budynkach użyteczności publicznej (7 mln zł). (i)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here