Krasnystaw na trasie Tour de Pologne

To już pewne! Przez Krasnystaw będzie przebiegał pierwszy etap 78. Tour de Pologne, najważniejszego wyścigu kolarskiego w Polsce! Ponadto w centrum miasta zostanie zorganizowana lotna premia, czyli wyznaczone miejsce na trasie wyścigu, na którym pierwsi zawodnicy zdobywają punkty lub inne nagrody.


Tegoroczna edycja największego i najstarszego wyścigu kolarskiego w Polsce została zaplanowana na 9-15 sierpnia. Wiadomo już, że po 12 latach przerwy Tour de Pologne znów zawita na Lubelszczyznę. Pierwszy etap rozpocznie się w stolicy województwa, skąd uczestnicy wyruszą w kierunku Janowa Lubelskiego. Następnie poprzez ziemię zamojską będą jechali przez Krasnystaw w kierunku mety w Chełmie.

– Ten wyścig będzie okazją do promocji naszego miasta – mówi Krzysztof Zieliński z urzędu miasta Krasnystaw. – Tour de Pologne jest bowiem marką rozpoznawalną w kraju i na świecie. Jest to najważniejszy w Polsce wyścig kolarski, który odbędzie się na kilkanaście dni przed 50. Chmielakami Krasnostawskimi. Tour de Pologne będzie szansą na większą promocję miejskiej imprezy i rozgłos dla Krasnegostawu. (i)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here