Krasnystaw nie pomaga porzuconym zwierzakom?

– Miasto Krasnystaw kolejny raz odmawia pomocy dla potrzebującego kota, twierdząc, że nie ma już pieniędzy. Przez cały okres jesienno-zimowy żaden kot nie uzyska pomocy od miasta – alarmują członkowie Krasnostawskiej Grupy Viva.

Kilkanaście dni temu z Krasnostawską Grupą Viva skontaktowała się kobieta prosząca o pomoc dla znalezionego kota. – W straży miejskiej w Krasnymstawie usłyszała, że to obowiązek fundacji, by pomóc – mówi nam wolontariuszka Vivy. – Oni chyba mylą krasnostawską Vivę z fundacją Anny Dymnej czy Owsiaka. Dopiero zaopiekowaliśmy się trójką kotów wyrzuconych pod Lidlem, potem kotką wyrzuconą na pogotowiu. Wcześniej sześć czarnych kociaków porzuconych na ul. Partyzantów, kotka z dwójką młodych spod pizzerii Tęcza, kocurek wyrzucony na Chmielnej.

Mogę wyliczać i wyliczać, mamy pod opieką mnóstwo kotów, przebywają w domach tymczasowych, czyli naszych prywatnych mieszkaniach, z naszą rodziną, naszymi zwierzętami. Trzeba im kupić karmę, żwirek. Nie dostajemy ani złotówki za naszą pracę, bo to wolontariat. Często dokładamy z swoich pieniędzy, np. na benzynę. A trzeba zawieźć kota na szczepienie, zawozić na leczenie, zawieźć do lecznicy w innym mieście na usg, itd. – wylicza nasza rozmówczyni.

Viva utrzymuje się tylko z dobrowolnych wpłat od osób chcących ulżyć zwierzętom w cierpieniu. Pieniędzy wciąż jej brakuje. – Dlatego uważam, że trzeba sprawę nagłośnić. Miasto powinno przeznaczyć większą pulę pieniędzy, których starcza ledwie na miesiące letnie. Od września do początku wiosny pieniędzy już nie ma. Czyli okres jesienno-zimowy, ten najgorszy, to czas gdzie miasto nie pomoże kotom, mają one zostawać bez pomocy.

Przy ul. Partyzantów są koty wolno żyjące, dokarmia je kobieta tam mieszkająca. Miasto obiecało zapewnić karmę. Owszem pani Basia dostawała tygodniowo ok. pół kg suchej karmy dla 10 kotów, była źle widziana, gdy przychodziła do straży i ciągle słyszała, że nie ma więcej, a koty powinny żywić się myszami – dowiadujemy się. Wspomniana karma była wydawana przez kilka miesięcy, teraz przed zimą już jej brak.

Każdy, kto chce wspomóc działania Vivy, proszony jest o wpłaty na konto: 09 1600 1462 1030 9079 0000 0011 FUNDACJA MIĘDZYNARODOWY RUCH NA RZECZ ZWIERZĄT VIVA! ul. Kawęczyńska 16/39 03-772 Warszawa Dopisek: koty. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here