Krasnystaw pamiętał o obrońcach ojczyzny

1 września w całej Polsce, także w Krasnymstawie, zorganizowano uroczystości z okazji obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Wydarzenie rozpoczęło się zbiórką uczestników na Placu 3 Maja. Tam też członkowie Komitetu Honorowego Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę w powiecie krasnostawskim, na czele z przewodniczącą Komitetu poseł Teresą Hałas, starostą Andrzejem Leńczukiem, burmistrzem Robertem Kościukiem i przewodniczącym rady powiatu Witoldem Boruczenko, złożyli wieniec pod pomnikiem pamięci poległych za ojczyznę.

Potem mieszkańcy Krasnegostawu uformowali korowód, na czele którego szła orkiestra dęta z Tarnogóry, członkowie Stowarzyszenia Michalec 1864 i poczty sztandarowe służb, szkół i instytucji z terenu powiatu, reprezentanci Jednostki Strzeleckiej JS2011 Krasnystaw im. Cichociemnych, samorządowcy.

Szyk przeszedł przez ulice: 3 Maja, Matysiaka i Okrzei na krasnostawski Cmentarz Wojskowy. – Tam odprawiono mszę w intencji uczestników i ofiar II wojny światowej i poświęcono kapsułę zawierającą woreczki z ziemią z mogił ofiar wojny z terenu powiatu krasnostawskiego – relacjonuje Tomasz Kliszcz ze starostwa powiatowego w Krasnymstawie. – Wszystkim poległym oddano hołd, podczas którego członkowie Stowarzyszenia Michalec 1864 oddali honorową salwę z hufnicy. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here