Krasnystaw przyjazny przedsiębiorcom

W ubiegłym tygodniu, na zaproszenie burmistrza Roberta Kościuka, w Krasnymstawie gościli przedstawiciele Agencji Rozwoju Przemysłu: dyrektor Centrum Obsługi Przedsiębiorców Beata Janczak oraz wicedyrektor oddziału Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Wisłosan Tarnobrzeg Marian Cąpała.

– Tematem przewodnim spotkania było omówienie aktualnych możliwości pomocy przedsiębiorcom oraz warunki i możliwości inwestowania w SSE Wisłosan Podstrefa Krasnystaw – mówi Krzysztof Zieliński z urzędu miasta Krasnystaw. – Z zadowoleniem przyjęto fakt, że już dwóch przedsiębiorców z terenu Krasnegostawu otrzymało decyzję i rozwija swoją działalność w ramach Polskiej Strefy Inwestycji na terenie funkcjonowania SSE Wisłosan – dodaje.

Dzięki zmianom w funkcjonowaniu Specjalnych Stref Ekonomicznych więcej firm, w tym mikro-, małe i średnie, może korzystać z zachęt podatkowych. Jakie są korzyści działania w Specjalnej Strefie Ekonomicznej? Np. zachęty podatkowe dostępne są na terenach, na których można prowadzić działalność gospodarczą. – Firmy nie muszą przenosić się do Stref i inwestować z dala od dotychczasowego obszaru działania.

Zlikwidowana została długotrwała i obciążająca przedsiębiorcę procedura zmiany granic SSE – informuje Zieliński. Warunki uzyskania zwolnienia z podatku zależą od wielkości firmy oraz od stopy bezrobocia w danym powiecie. – Wymagane nakłady inwestycyjne dostosowane są do możliwości firm, w zależności, czy są to mikro-, małe czy średnie przedsiębiorstwa.

Uwzględniana jest także sytuacja gospodarczo-społeczna na danym terenie, w tym zasada, że im wyższe bezrobocie w powiecie, tym niższe wymagane nakłady inwestycyjne – dodaje. W Strefach premiowane są inwestycje w miastach średnich, tracących funkcje gospodarcze i społeczne. Na preferencje mogą liczyć również pozostałe regiony, w których występuje wysokie bezrobocie. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here