Krawczyk najlepsza w 2020 roku!

Po raz trzeci w karierze Katarzyna Krawczyk została najlepszą zawodniczką roku! Polski Związek Zapaśniczy opublikował ranking za 2020 r. Krawczyk zdobyła w nim 190 pkt. i zajęła pierwsze miejsce.

Ubiegły rok Katarzyna Krawczyk może zaliczyć do udanych. Mimo pandemii koronawirusa wystartowała w najważniejszych zapaśniczych imprezach. Była na mistrzostwach Europy, gdzie zajęła piąte miejsce. Rywalizowała w Pucharze Świata, zdobywając brązowy medal. Została – po raz kolejny – mistrzynią Polski seniorów, wywalczyła srebro w międzynarodowym silnie obsadzonym turnieju Poland Open, a na początku roku zdobyła Puchar Polski. Krawczyk z wynikiem 190 punktów została najlepszą polską zapaśniczką w 2020 roku. Drugie miejsce zajęła Magdalena Głodek z Bloczek Team Pelplin – 171 pkt., a trzecie – Kamila Kulwicka ze Slavii Ruda Śląska – 170 pkt.

Bardzo wysoko, bo na czwartym miejscu w rankingu, została sklasyfikowana inna zawodniczka Cementu Gryf Chełm – Anna Urbanowicz, która 2020 rok również może zaliczyć do bardzo udanych. Urbanowicz zdobyła brązowy medal w Poland Open, srebro w mistrzostwach Polski seniorek, złoto w akademickich mistrzostwach Polski, srebro w Pucharze Polski i także srebrny medal w silnie obsadzonym międzynarodowym turnieju Austrian Open.

Katarzyna Krawczyk rywalizację w kraju wygrała już po raz trzeci. Wcześniej triumfowała w 2015 i 2018 r. Dwukrotnie była też na podium, raz druga i raz trzecia. (r)