Krawczyk piąta na Ukrainie

Reprezentantka Cementu Gryf Chełm, Katarzyna Krawczyk reprezentowała Polskę w międzynarodowym turnieju zapaśniczym „XXIV Outstanding Ukrainian Wrestlers and Coaches Memorial”, który odbył się w Kijowie.

Na starcie stanęło ponad pół tysiąca zapaśniczek i zapaśników z 33 państw. Dla polskich zawodników był to ostatni sprawdzian przed zbliżającymi się kwalifikacjami olimpijskimi w Budapeszcie – 18-21 marca.

Krawczyk wystąpiła w kategorii wagowej do 53 kg. Startując w silnej obsadzie dotarła do strefy medalowej, gdzie przyszło jej walczyć o brązowy krążek. Jej rywalką była zawodniczka z Ukrainy Iryna Husyak. Reprezentantka Cementu Gryf Chełm, niestety, przy wyniku 3:4 przegrała przez tusz i ostatecznie zajęła piąte miejsce. (r)