Krawczyk ze srebrem, Urbanowicz z brązem

Znakomicie spisały się dwie reprezentantki Cementu Gryf Chełm w silnie obsadzonym międzynarodowym turnieju zapaśniczym Poland Open, który odbył się w Warszawie. Katarzyna Krawczyk w kategorii wagowej do 53 kg zdobyła srebro, a Anna Urbanowicz w rywalizacji do 72 kg wywalczyła brązowy medal.


Do rywalizacji w kategorii do 53 kg przystąpiło siedem zawodniczek, w tym trzy zza granicy. Katarzyna Krawczyk, zaliczana od samego początku do grona faworytek, w pierwszej rundzie pokonała Roksanę Zasinę, inną reprezentantkę Polski, z klubu ZTA Zgierz. W kolejnej swojej walce poradziła sobie z Greczynką Marią Prevolaraki, wygrywając 9:6 i awansowała do finału. W nim spotkała się z Rosjanką Angelą Vetoshikną, ulegając po zaciętym boju rywalce 9:11. Krawczyk tym samym zdobyła srebrny meal.

Druga z reprezentantek Cementu Gryf Chełm, Anna Urbanowicz rywalizowało w kategorii wagowej do 72 kg. Do zmagań przystąpiło sześć zawodniczek. Mimo dwóch porażek Urbanowicz stanęła przed szansą walki o brązowy medal i ją wykorzystała. Zawodniczka z Chełma w pojedynku o trzecie miejsce pokonał Kamilę Kulwicką ze Slavii Ruda Śląska 6:4 i zapewniła sobie miejsce na najniższym stopniu podium. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here