Krawczyk ze srebrem w Turcji

Katarzyna Krawczyk z Cementu Gryf Chełm zajęła drugie miejsce w silnie obsadzonym międzynarodowym turnieju zapaśniczym w Turcji. W tych samych zawodach inna reprezentantka chełmskiego klubu, mistrzyni świata do lat 23, Angelina Lysak uplasowała się na piątej pozycji.

Katarzyna Krawczyk rywalizację w Turcji rozpoczęła w świetnym stylu. W pierwszej swojej walce w wadze do 55 kg pokonała 6:0 zawodniczkę z Kazachstanu, Altyn Shagayewą. W drugiej znów zmierzyła się z rywalką z Kazachstanu, Ainur Ashimovą i też zwyciężyła wysoko 8:0. W pojedynku, którego stawką był finał, Krawczyk zdecydowanie pokonała Rosjankę Aleksandrę Skirenko 10:4 (na zdjęciu). W finałowej walce przeciwniczką zawodniczki Cementu Gryf Chełm była Amerykanka Jacarra Gwenisha Wichchester, która na ostatnich igrzyskach olimpijskich w Tokio zajęła piąte miejsce. Krawczyk uległa 4:7 i ostatecznie zajęła drugie miejsce, zdobywając srebrny medal.

Bardzo bliska medalu była inna reprezentantka Cementu Gryf Chełm, Angelina Lysak. Zawodniczka z Chełma, w kategorii wagowej do 57 kg, w walce o brązowy krążek minimalne uległa Rosjance Veronice Chumikovej 6:7. Lysak ostatecznie uplasowała się na piątej pozycji. (d)