Krawczyk ze złotem w Poland Open

Zapaśniczka Cementu Gryf Chełm, Katarzyna Krawczyk okazała się najlepsza w kategorii wagowej do 53 kg podczas silnie obsadzonego turnieju Poland Open, który odbył się w Warszawie. Doświadczona podopieczna trenerów Dariusza Kucharskiego i Igora Lobasa bardzo pewnie sięgnęła po złoty medal imprezy.

Zawodniczka chełmskiego klubu w pierwszej rundzie zmierzyła się z aktualną mistrzynią Europy Marianną Dragutą z Mołdawii. Górą była Katarzyna Krawczyk. W kolejnym starciu ubiegłoroczna medalistka mistrzostw świata walczyła z Ukrainką Lilią Malanchuk. Podobnie jak podczas tegorocznych mistrzostw Europy, gdzie Krawczyk pokonała rywalkę w walce o brąz, również i tym razem chełmianka zwyciężyła gładko 6:0. W pojedynku finałowym przeciwniczką Krawczyk była Chinka Zhong Yuhong. Zapaśniczka Cementu Gryf wygrała 5:2, prezentując przy tym wysoką formę. (d)