Kręcił miliony kilometrów

Miliony kilometrów nakręcił w licznikach aut 44-latek zatrzymany w ubiegłym tygodniu na gorącym uczynku przez policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP w Lublinie. Podejrzany wykonywał usługi dla Ukraińców sprowadzających samochody do swojego kraju. Dzięki przerobionym licznikom unikali wysokich podatków.


Śledczy szacują, że mężczyzna tylko w tym roku przerobił liczniki w 209 autach. – Policjanci w wyniku przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez 44-latka ujawnili specjalistyczny sprzęt służący do ingerencji we wskazania drogomierzy w samochodach, telefony komórkowe i pieniądze w kwocie 15 000 zł, zabezpieczone na poczet przyszłych kar. Skierowany został również wniosek o zabezpieczenie majątkowe na nieruchomościach o łącznej szacunkowej wartości około 700 tys. zł – informuje mł. asp. Kamil Karbowniczek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Policjanci prowadzili śledztwo pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie OZ w Chełmie. Do realizacji doszło w jednej z miejscowości w powiecie chełmskim. Zatrzymani to 44-letni mieszkaniec gm. Chełm i 43-letni obywatel Ukrainy, zleceniodawca, któremu też grozi do 5 lat więzienia. Zostali przyłapani na dodaniu do licznika volkswagena 150 tys. km. LT

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here