Kredyt zaufania

Ponad 65 proc. poparcia dla Dariusza Ćwira i 14 radnych – to wynik Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych w gminie Sawin. Mieszkańcy tym samym dali sygnał, że mają dość ciągłych kłótni w radzie i stawiają na rozwój gminy. A możliwości ku temu wójt będzie miał duże, bo PiS rządzi w kraju i przejmuje stery w województwie lubelskim…

Jeśli ktoś przed wyborami łudził się, że w Sawinie będzie druga tura, po ogłoszeniu wyników samorządowych mocno się rozczarował. Dariusz Ćwir, mimo trzech konkurentów, zgarnął ponad 1 700 głosów. Najgroźniejsza rywalka, przewodnicząca rady gminy Joanna Rzepecka, zdołała przekonać do siebie zaledwie 500 osób. Pewny swego radny powiatowy, Hubert Wiciński z PSL, który widział się w drugiej turze, a nawet na stanowisku wójta, uzyskał nieco ponad 200 głosów.

Jeszcze większy wycisk dostał Grzegorz Świca, były dyrektor Szkoły Podstawowej w Sawinie, na którego głos oddało niespełna 190 osób. To pokazuje, jak mocno zdeterminowani byli mieszkańcy gminy Sawin, którzy mieli dosyć ciągłych kłótni i awantur na sesjach rady miasta, rzucania kłód pod nogi wójtowi Dariuszowi Ćwirowi i opowiedzieli się za spokojną pracą, a przede wszystkim rozwojem gminy.
Dariusz Ćwir, który do tegorocznych wyborów poszedł pod szyldem Prawa i Sprawiedliwości, może odetchnąć z ulgą.

Dostał od mieszkańców wielki kredyt zaufania. Koniec z konfliktami, burdami – sesje rady gminy wreszcie będą przebiegały w spokoju, bo w nowej radzie gminy zasiądzie, aż czternastu radnych Prawa i Sprawiedliwości. Radę uzupełnia Ryszard Skimina, kandydat z komitetu Joanny Rzepeckiej. O totalnej klęsce może natomiast mówić Hubert Wiciński, który przed wyborami zakładał, że w nowej radzie znajdzie się co najmniej pięciu przedstawicieli PSL.

Co ciekawe Wiciński porażkę przekuwa w… sukces. – Politycznie przegrałem, ale jako człowiek wygrałem! Wreszcie stanę się wolny, będę miał więcej czasu dla siebie, rodziny. Dlatego czuję się jednak zwycięzcą – zakłamuje rzeczywistość Wiciński.
Joanna Rzepecka, która – podobnie jak Wiciński – miała nadzieje na drugą turę wyborów samorządowych, nie odpowiedziała na nasze pytanie dotyczące skomentowania uzyskanego przez nią wyniku.

Przewodnicząca rady, która powoli żegna się ze swoją funkcją, w niedzielę 21 października dostała od mieszkańców czerwoną kartkę. Podobnie jak Grzegorz Świca.

Przed Dariuszem Ćwirem pięć lat nowej kadencji. Mieszkańcy gminy Sawin z wielkim optymizmem patrzą w przyszłość. W województwie lubelskim rządy przejmuje Prawo i Sprawiedliwość, a to oznacza, że gmina powinna nie mieć większych problemów z pozyskiwaniem unijnych funduszy, a także tych pochodzących z budżetu państwa. Czy wykorzysta szansę? (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here