Krępiecka się doczekała

Rozpoczął się długo wyczekiwany przez mieszkańców Świdnika i gminy Mełgiew remont ulicy Krępieckiej. Prace powinny zakończyć się jeszcze w tym roku.


– Krępiecka, zarówno po stronie miasta, jak i w Mełgwi, wymaga gruntownego remontu. Przez lata w sprawie tej ważnej drogi nie działo się nic. Dziś przełamujemy niemoc i minimalizm. Zgodnie z obietnicą zaczynamy remont od strony Mełgwi. To sygnał, że dobra współpraca samorządów zawsze służy mieszkańcom. Skorzystają z tego wszyscy – i mieszkańcy Świdnika, i Mełgwi. O to właśnie chodzi w samorządzie – o zgodę i realizację inwestycji, które są dla wszystkich. Drogi, hale sportowe czy szkoły są ważniejsze od nowych urzędów i gabinetów – mówi Jakub Osina, członek zarządu powiatu świdnickiego.
Roboty budowlane na Krępieckiej miały rozpocząć się wcześniej, bo pod koniec października, ale w związku z remontem przejazdu kolejowego Świdnik-Wschód zostały przesunięte w czasie.
– Nie chcieliśmy odciąć mieszkańców Mełgwi i Świdnika od jedynej drogi komunikacyjnej miedzy tymi miejscowościami. Przesunięcie terminu realizacji inwestycji było jedyną decyzją, jaka wydawała mi się słuszna – mówi Dariusz Kołodziejczyk świdnicki starosta.
Długość przebudowywanego odcinka do granicy Świdnika to 815 m. Jego koszt to prawie 525 tys. zł. Inwestycję powiat świdnicki realizuje przy wsparciu finansowym gminy Mełgiew. Remont drogi – jak zapewniają w powiecie – nie powinien przysporzyć kierowcom większych problemów. Początkowo roboty będą prowadzone bez zamykania ruchu. Jedynie na czas układania warstwy ścieralnej droga będzie zamknięta. Objazd zostanie wytyczony al. Armii Krajowej w Świdniku i dalej ulicami leżącymi na terenie gminy Mełgiew – Krańcową, Skośną i Kwiatową. (w)