Krok bliżej do żłobka

Nowy żłobek powstanie przy ulicy Klonowej

Urząd Miasta Świdnik wyłonił wykonawcę projektu żłobka przy ulicy Klonowej. Dokument ma być gotowy w maju. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, dwa miesiące później ratusz chce ogłosić przetarg na wykonanie inwestycji. Ta według wstępnych założeń ma być gotowa w sierpniu 2019 roku.


Urząd Miasta Świdnik przymierza się do budowy żłobka. Na tę inwestycję z pewnością czeka wielu rodziców. Wszystko wskazuje na to, że placówka będzie mieścić się przy ul. Klonowej.
– Ta część Świdnika bardzo intensywnie się rozbudowuje. Powstają nowe bloki, do których wprowadzają się młode rodziny. Chcemy więc, żeby żłobek został zlokalizowany w ich sąsiedztwie – tłumaczy Waldemar Jakson, burmistrz Świdnika.
Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia ratusz rozstrzygnął przetarg na wykonawcę dokumentacji projektowej żłobka. Wpłynęło 13 ofert. Najlepsza okazała się ta złożona przez firmę spod Białegostoku, opiewająca na blisko 100 tys. zł. Zgodnie z umową na przygotowanie dokumentacji firma ma pół roku.
– Kiedy będziemy mieć już w ręku dokumentację i pozwolenie na budowę, w lipcu moglibyśmy ogłosić przetarg na wykonanie żłobka. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w sierpniu wykonawca mógłby wejść na plac budowy. Zakończenie inwestycji planujemy na sierpień 2019 roku – mówi Michał Piotrowicz, zastępca burmistrza.
Żłobek ma zajmować 1000 mkw i liczyć sześć oddziałów dla łącznie 150 maluchów.
Władze miasta mają nadzieję, że część środków finansowych potrzebnych na budowę żłobka uda się pozyskać z UE albo skorzystać z rządowego programu „Maluch Plus”, który zakłada finansowe wspieranie zadań z zakresu rozwoju instytucji opieki dla najmłodszych dzieci. (w)